شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 7975
بازدید: 878

چگونه استیکر تلگرام بسازیم؟

با یکی دیگر از آموزش های اختصاصی سایت ویو پنل درخدمت شما عزیزان هستیم. امروز قصد داریم آموزش جهت ساخت استیکر های تلگرام برای شما عزیزان ارائه دهیم. حتما شما هم در تلگرام خود از استیکر های مختلفی استفاده می کنید و شاید بارها قصد این را داشتید که خودتان هم استیکر هایی شخصی با سلیقه و تصاویر دلخواهتان بسازید اما موفق به انجام آن نشدید .

با آموزشی که ویو پنل برای شما آماده کرده است به راحتی می توانید استیکر های خاص و پک های حرفه ای به سلیقه خود ایجاد کنید و لینک آن را برای دوستانتان ارسال کنید تا آن ها هم از این استیکر ها استفاده کنند!

telegram-stickers-new

برای انجام چنین کاری ابتدا نیازمند به یک ربات سازنده استیکر هستیم که ما یکی از محبوب ترین و کامل ترین آن ها را معرفی میکنیم. ربات Stickers@ که زیر نظر خود تلگرام نیز فعالیت می کند می تواند بهترین گزینه باشد.

ابتدا باید در جستجوگر آی دی تلگرام، آی دی Stickers@ را سرچ و آن را باز کنیم. اگر امکان جستجوی آی دی را ندارید، می توانید Stickers@ را در بخش چت با یکی از دوستانتان تایپ و ارسال کنید. سپس روی آن کلیک کنید تا وارد محیط ربات شوید.

با ورود به محیط ربات، با کاربرد های این ربات آشنا می شویم و ابزار های مختلف آن به ما معرفی می شود. برای شروع کار در سیستم برروی گزینه Start کلیک می کنیم.

telegram-stickers

سپس در صفحه جدید ربات از ما می خواهد یکی از گزینه هایی که به نمایش گذاشته است را انتخاب کنیم و فعالیت خود را شروع کنیم. ابتدا گزینه های مربوطه را برای شما توضیح می دهیم سپس به ادامه ساخت استیکر می پردازیم.

telegram-stickers1

newpack/ : ساخت مجموعه استیکر جدید (ایجاد پک جدید)

newmasks/ : ساخت پک ماسک های تلگرامی (قابلیت جدید)

addsticker/ : اضافه کردن استیکر به پک های از پیش ساخته شده توسط ربات شما

editsticker/ : ویرایش استیکر هایی که قبلا ساخته ایم

ordersticker/ : تغییر ترتیب قرارگیری استیکر ها

delsticker/ : پاک کردن استیکر های دلخواه از پک های قدیمی

delpack/ : پاک کردن یک مجموعه از پک های ساخته شده قدیمی

خب! برای ساخت یک مجموعه استیکر جدید باید برروی گزینه newsticker/ کلیک کنیم.

telegram-stickers2

ربات از ما می خواهد تا یک “نام” برای مجموعه خود انتخاب کنیم. برای مثال ما در تصویر زیر نام onescript را انتخاب می کنیم. (شما می توانید هر اسمی که علاقه دارید را وارد کنید)

telegram-stickers3

نام را برای سیستم فرستادیم. همانطور که مشاهده می کنید ربات نام را پذیرفت و حالا از ما می خواهد تا عکس را برای آن ارسال کنیم. منظور از عکس همان تصویری می باشد که می خواهیم تبدیل به استیکر کنیم. توجه داشته باشید که سایز این عکس حتما باید 512 در 512 پیکسل باشد.

telegram-stickers4

عکس را فرستادیم! (توجه کنید که عکس را حتما در حالت فایل دقیقا همینطور که ما ارسال کردیم برای ربات بفرستید).

در این مرحله سیستم از ما می خواهد شکلک یا Emoji که این استیکر در آن ثبت شود را انتخاب کنیم. (برای مثال برروی یک شکلک در تلگرام کلیک می کنید و استیکر های مختلف نمایش گذاشته می شود)

telegram-stickers5

ما شکلک پوکر فیس را ارسال کردیم و استیکر مربوطه به این شکلک متصل شد.

سیستم به ما می گوید اگر می خواهید کار را در همینجا به اتمام برسانید و مجموعه را ببندید برروی گزینه publish/ کلیک کنید. (با این کار در مجموعه ای که ساختیم فقط یک استیکر ثبت شده است)

اگر هم می خواهید تعداد بیشتری استیکر بسیازید باید همین روند را تکرار کنید. یعنی در جواب گزینه بالا مجددا یک تصویر جدید در سایز ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل ارسال کنید و سپس شکلکی برای آن ارسال کنید. این مراحل را برای تعداد های بیشتر تا حد نامحدود انجام دهید. به تعداد دلخواه خود استیکر اضافه کنید.

در نهایت پس از این که کار ما تمام شد و قصد دریافت و ذخیره استیکر ها را داشتیم می توانیم برروی گزینه publish/ کلیک کنیم.

telegram-stickers6

حال سیستم از ما می خواهید نامی برای لینک پخش این مجموعه انتخاب کنیم. این نام همان نامی است که شما باید برای دوستانتان ارسال کنید تا از استیکرهای شما استفاده کنند. ما مجددا همان نام onescript را وارد می کنیم و روی ارسال کلیک می کنیم.

telegram-stickers7

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، سیستم لینکی را در اختیار ما گذاشت. با کلیک برروی این لینک صفحه ای جهت ذخیره و اضافه کردن استیکر ها به تلگرام باز می شود.

telegram-stickers8

با کلیک برروی گزینه ADD STICKERS می توانیم استیکر ها را به تلگرام شخصی خود اضافه کنیم. همچنین توسط لینک مربوطه می توانیم آن را انتشار دهیم تا دوستان و دیگر کاربران تلگرام از آن استفاده کنند.

telegram-stickers9

تمام شد!

در نهایت این استیکری است که ما ساخته ایم و به راحتی می توانیم برای دیگران ارسال کنیم و لذت ببریم!

گزینه های بیشتر

  • اضافه کردن استیکر جدید به مجموعه ای که قبلا ساخته ایم

برای اضافه کردن استیکر و مجموعه های قدیمی کافیست عبارت addsticker/ را در ربات تایپ کرده سپس نام پک قدیمی (مجموعه ای که قصد داریم استیکر جدید به آن اضافه کنیم) را انتخاب می کنیم. سپس مانند آموزش بالا مجددا عکس و شکلک را ارسال می کنیم.

  • پاک کردن استیکر و مجموعه

برای پاک کردن یک استیکر از یک مجموعه کافیست عبارت delsticker/ را اسال کنیم و همچنین برای پاک کردن یک مجموعه به طور کامل باید گزینه delpack/ را انتخاب کنیم.

دوستان عزیز گزینه های دیگر نیز در ابتدای همین مطلب برای شما معرفی شده است. امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر سوال و مشکلی داشتید در قسمت نظرات همین مطلب بیان کنید تا به حل آن بپردازیم. موفق باشید.

نویسنده

مدیر سایت
با سلام بنده حمیدرضا مدیر و بنیانگذار سایت ویو پنل هستم که الان بیش از 5 سال در زمینه کدنویسی سورس ربات تلگرام در حال فعالیت بودم و همچنان هستم. سایت ویو پنل را هم با درخواست زیاد شما همکاران عزیز راه اندازی کردم تا بتوانم نیازهای شما را آماده کنم تا بتوانید مثل حرفه ای ها در تلگرام مشغول فعالیت باشید.